ČeskyEnglish

AL INVEST Břidličná bude investovat 2 mld. Kč do výroby

AL INVEST Břidličná, a.s. (AIB), člen skupiny MTX Group průmyslníka Petra Otavy bude v nejbližších 4 letech investovat 2 mld. Kč do rozvoje výroby.

Po pěti letech od akvizice 100 % podílu v AIB je připravena koncepce rozvoje společnosti a Skupina MTX Group rozhodla o její implementaci do roku 2021.

AIB je tradičním výrobcem válcovaných výrobků - hliníkových plechů a fólií a obalových materiálů, a to jak hliníkových produkovaných v Břidličné, tak flexibilních produkovaných pod značkou TAPA v Táboře. V roce 2017 dosáhla společnost tržeb ve výši 4,6 mld. Kč a EBITDA výši 501 mil. Kč a vše nasvědčuje tomu, že rok 2018 nebude o nic horší.

"Po počátečním přešlapování na místě nám byla předložena koncepce rozvoje společnosti, od které máme velké očekávání. AIB byla a je strategickou společností ve skupině a jako takovou ji chceme vidět i v budoucnosti," říká David Bečvář, COO a místopředseda představenstva MTX Group zodpovědný za dlouhodobý rozvoj skupiny.

Jiří Vítů, výkonný ředitel společnosti k tomu dodává: "Mým cílem je pokračovat v budování moderní dynamické společnosti, která bude poskytovat atraktivní a stabilní příležitosti pro zaměstnance a návratnost vloženého kapitálu pro akcionáře. Abychom to byli schopni zajistit dlouhodobě, cílíme po realizaci všech investic a provozních opatření na EBITDA ve výši min. 700 mil. Kč."

Klíčovým výrobkem AIB jsou nyní flexibilní fólie pro spotřební průmysl, hliníkové plechy a fólie pro automobilový průmysl a stavebnictví. Do budoucna se k těmto výrobkům přidají hliníkové desky a čepy pro automobilový a letecký průmysl v lokalitě Břidličná a kompletní flexibilní obaly pro spotřební průmysl v lokalitě Tábor.

Kontakt: Ing. David Bečvář, tel. 224 492 230, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 Jednaz plánovaných investic - hlubotiskový stroj pro potisk obalů

Jedna z investic, které budou zprovozněny v letošním roce – hlubotiskový stroj pro potisk obalů

Kde nás najdete

Kontakty

  • AL INVEST Břidličná, a.s.
  • Bruntálská 167, 793 51 Břidličná
  • Česká republika
  • Tel.: +420 554 221 111
  • Fax: +420 554 222 700
  • info@alinvest.cz
  • IČ: 273 76 184
  • DIČ: CZ273 76 184
  • společnost zapsaná v obchodním rejstříku u KS v Ostravě, oddíl B, vložka 3040