ČeskyEnglish

Návod na objednání stravy systémem SEPTIM

 

Zavedení elektronického objednacího systému si dává za cíl umožnit strávníkům objednávání stravy z pohodlí domova, kanceláří a z cest,  za pomoci mobilního telefonu, tabletu, bez nutnosti stát fronty u objednacího okénka, ale také zlepšení plánování počtu jídel pro provozovatele jídelny.
Stravovací systém umožňuje objednávání jídel pomocí dotykového objednacího terminálu a webového rozhraní na adrese https://strava.alinvest.cz. Dotykové terminály jsou umístěné na dvou místech, a to před vstupem do hlavní jídelny a ve vestibulu výškové budovy VAZ. Způsob přihlášení do systému se u obou přístupů drobně liší, a to:

 • Objednávkový terminál: ke čtečce čipových karet přiložíte svoji docházkovou kartu a po několika vteřinách se Vám zobrazí rozhraní stravovacího systému, které je popsané dále v návodu
 • Internetové rozhraní (PC, Mobil, Tablet): Zadáte internetovou adresu https://strava.alinvest.cz a do přihlašovacího okénka vložíte Jméno: <osobní číslo ve formátu 110xxxxx> a heslo (inicializační heslo je shodné se jménem)

septim-login

 

 

Přehled činností, které dále popisujeme:

 

Nabití kreditu stravovacího systému

V současnosti lze nabití realizovat pouze na pokladně hlavní jídelny a VAZ - brzy bude možné, a také preferované, nabíjení formou bezhotovostního převodu z Vašeho osobního konta. Proces probíhá jednoduše, a to tak, že obsluha pokladny Vás vyzve k přiložení čipové karty ke čtečce, tedy Vaší identifikaci a ke zvolení výše kreditu, který obratem uhradíte v hotovosti, nebo stravenkou (platí pro kolegy(ně) z fy Metalimex). Tímto Vám bude na konto stravovacího systému připsána částka vkladu, kterou můžete čerpat a současně Vám bude vydán doklad o provedeném vkladu. Přehled o výši konta máte k dispozici na terminálu po přiložení čipové karty, nebo webu viz popis výše.

 

Objednání jídla na zvolené období

Po přihlášení do stravovacího systému, ať již na terminálu, nebo webovém rozhraní, se Vám zobrazí podrobné informace o Stavu konta, Přehledu objednávek a Jídelníčku na následující dny. Pokud máte dostatečnou výši vkladu na kontě, můžete objednat stravu pomocí následujícího postupu. Dříve, než začnete objednávat stravu, proveďte laskavě:

 • změnu hesla v MENU: INFORMACE -> ZMĚNIT HESLO 
 • Upravte si výchozí jídelnu v MENU: NASTAVENÍ -> VÝCHOZÍ JÍDELNA

a dále postupujte k objednání:

 • MENU: OBJEDNÁVKY -> NA TÝDEN
 • Kliknutím na zelenou ikonu se vloží zvolené menu do sloupce Aktuální objednávky. 

 septim-objednavka

 

Zrušení objednávky

Objednávky lze vracet do systému dle uvážení kliknutím na červenou ikonu  X  s výjimkou dne, na kdy je strava objednaná. Obrázek níže uvádí příklad vrácení stravy na následující den a následné objednání jiného menu

septim-objednavka1 

 

Burza stravenek

Z důvodu specificky nastaveného systému je možné zrušit objednávku stravy v den jejího čerpání pouze vložením do burzy stravenek. To je možné v přehledu objednávek, kde kliknete na ikonu  , načež je objednávka převedena do burzy a nabídnuta k objednání jiným uživatelům systému. Stejně tak lze v den čerpání učinit objednávku stravy, a to výběrem z burzy stravenek.

MENU: Burza

 septim-burza

 

Obecná pravidla daná nastavením systému:

1. Minimální výše vkladu na konto je 100,-/Kč . Smyslem je eliminace každodenní dokupování jediného jídla.
2. Uzávěrka objednávek pro následující den je 23. hodina daného dne. Př. chci si objednat Menu 1 na "zítřejší" den (pátek),  musím si jej objednat ve čtvrtek, do 23. hodiny (např. z domova, nebo skrze mobilní připojení).
3. Objednaná jídla v daný den můžete vkládat do burzy stravenek - viz popis níže. Částka se Vám na účet vrátí pouze v tom případě, že bude jiným strávníkem Vaše strava objednaná.

 

Kde nás najdete

Kontakty

 • AL INVEST Břidličná, a.s.
 • Bruntálská 167, 793 51 Břidličná
 • Česká republika
 • Tel.: +420 554 221 111
 • Fax: +420 554 222 700
 • info@alinvest.cz
 • IČ: 273 76 184
 • DIČ: CZ273 76 184
 • společnost zapsaná v obchodním rejstříku u KS v Ostravě, oddíl B, vložka 3040